‘Yahudi karşıtlığı’ ile suçlanmıştı: Gigi Hadid’den İsrail-Filistin çatışmalarına kınama

Filistin asıllı ABD’li model Gigi Hadid, İsrail ile Hamas arasındaki çatışmaları ‘gerekçesi olmayan bir trajedi’ sözleriyle niteledi. Kız kardeşi Bella Hadid ile beraber daha önce Filistinlilere destek açıklamalarında bulunan Gigi, çatışmalarda yaşanan şiddet olaylarını kınadığını dile getirdi.

‘Filistin yanlısı olmanın Yahudi karşıtlığı anlamına gelmediğine inandığını’ söyleyen Gigi Hadid, sosyal medya paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Filistinlilerin mücadelesine karşı derin bir empati ve üzüntü duyuyorum. Filistinliler için umutlarım ve hayallerim olsa da, bunların hiçbiri bir tek Yahudinin bile zarar görmesini içermiyor. Masum insanların terörize edilmesi ‘Özgür Filistin Hareketi’ ile uyumlu değil ve hiçbir fayda sağlamıyor. Eğer canınız yanıyorsa, bugün hem Filistinli hem de Yahudi sevdiklerimle taziyelerimi paylaşırken, nerede ve kim olursanız olun size sevgimi gönderiyorum.”

‘FİLİSTİN VE UKRAYNALILARIN YAŞADIKLARI AYNI’

Geçtiğimiz yıl defilelerden kazanacağı parayı Ukrayna ve Filistin’e bağışlayacağını duyuran Hadid, Yahudi karşıtlığı ile suçlanmıştı. Kazancıyla “Ukrayna’daki savaşta zarar görenlere yardım edeceğini” ve “Filistin’de aynı şeyleri yaşayanları desteklemeyi sürdüreceğini” söyleyen Hadid, şöyle demişti:

“Siyasetin, ırkın, dinin ötesinde hepimiz birbirimizi kardeş olarak görelim. Günün sonunda savaşın bedelini liderler değil masum hayatlar ödüyor. Ukrayna’dan ellerinizi çekin. Filistin’den ellerinizi çekin. Barış. Barış. Barış.” (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx