Ünlü influencer çift Kıvanç Talu ve Beril Talu en yakın arkadaşları olmak üzere onlarca kişiyi reklam vaadiyle 100 milyon TL dolandırıp kaçtı

PD Özel Haber…

Kıvanç Talu ve eşi Beril Talu’nun reklam çekmek için bütçe isteyip; topladıkları 100 milyon TL ile yurt dışına kaçtığına dair çok ciddi iddialar ve ithamlar var.

Dolandırılan kişilerin iddialarına göre, karı koca çift Portekiz’de ev alarak, toplamda 100 milyon TL para toplayarak kayıplara karıştı.

İddialara göre Kıvanç ve Beril Talu reklamcılık işiyle uğraşıyorlar. Yakın çevrelerinden çektikleri reklamların bütçesini istiyorlar, reklamı çekince de ödemesini yaptıklarını söylüyorlar.

ÜNLÜ MARKANIN REKLAM BÜTÇESİYLE KANDIRDILAR

Her hafta ünlü bir markanın reklam bütçesini paylaşan çift, reklam çekilince de elde edilen geliri karşı tarafa ödemeyi taahhüt ediyor. Çocuklarının bakıcısından, şoförlerine, çocuklarının öğretmenlerinden, yanlarından çalışan yardımcılara kadar dolandıran çift insanları reklamcılık sektöründen gelir elde etme vaadiyle kandırdı.

SAHTE HAYATLARIYLA KANDIRDILAR

Bu ponzi sistemi ile 30’un üzerinde kişiyi dolandıran çift, insanlara kredi çektirip, arabalarına kadar ellerinden aldı. Çizdikleri yalan hayat profiliyle güvenirlik sağlayan ve herkesi kendine inandıran çift, yüz milyonlarla kayıplara karıştı.

İŞ İNSANLARI VE BEYAZ YAKALILAR DA VAR

Çiftin dolandırdıkları kişiler arasında en yakın arkadaşları ve beyaz yakalı iş insanları da var.

Çiftin sosyal medya hesapları da bugün itibariyle kapandı.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx