Mercusys MR60X Wi-Fi 6 Yönlendirici Satışa Sunuldu

Mercusys, Wi-Fi 6 teknolojili model sayısını artırıyor ve bu yeni teknolojiye geçişi kolaylaştıran yeni modeller sunuyor. Mercusys’in satışa sunduğu MR60X model yönlendirici, tam bir fiyat/performans ürünü. Wi-Fi 6 teknolojisinin sağladığı tüm avantajları, daha eski teknolojili modellerle yarışır fiyatla tüketicilere sunarak Wi-Fi 6 teknolojisine geçmek isteyenlere fırsat oluşturuyor.

Mercusys MR60X, bir önceki Wi-Fi teknolojisi olan Wi-Fi 5’e göre kablosuz bağlantı hızlarını yüzde 40 daha artırıyor. Çift kanalda toplamda 1.5 Gigabit/sn kablosuz hızlara sahip olan yönlendirici, aynı zamanda daha fazla cihazın aynı anda –ağ performansını düşürmeden- Wi-Fi’a bağlanmasına da olanak veriyor. Wi-Fi 5’e göre dört kat daha fazla cihazın ağa bağlanmasını sağlayan MR60X, ağ verimliliğini artıran teknolojilerle evdeki tüm cihazların sorunsuz olarak ve yüksek hızda Wi-Fi’a erişmesini sağlıyor.

MR60X yönlendirici, Wi-Fi kapsama alanını da genişleten teknolojilere sahip. Üzerinde dört adet yüksek kazançlı anten yer alan ürün, bu antenlerle Wi-Fi sinyallerini daha geniş bir alana iletebiliyor. Ayrıca ‘akıllı anten’ ya da hüzmeleme (beamforming) olarak adlandırılan teknolojisi sayesinde, Wi-Fi sinyallerini evde ağa bağlanmak isteyen cihazlara doğru yönlendirerek her cihazın Wi-Fi sinyallerine erişmesini sağlıyor.

En gelişmiş Wi-Fi güvenlik standardı olan WPA3 destekli olan ürün, ağ güvenliğini en üst seviyede koruyor. Ağı dışarıdan saldırılara karşı korumanın yanı sıra ağa bağlanan kişi ve cihazların güvenliğini sağlamak üzere de gelişmiş ebeveyn denetimleri, misafir ağı uygulaması gibi özelliklerle donatılmış durumda.

Android ve iOS destekli Mercusys uygulamasıyla kolayca kurulan ve yönetilen MR60X, akıllı bağlantı teknolojisi, IPTV, IPv6 desteği gibi teknolojilere de sahip. Tüm bu gelişmiş özelliklere karşın uygun fiyata sahip olan ürün, KDV dahil 899 TL fiyatla Türkiye’de satışa sunuldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir