KKTC Cumhurbaşkanı Tatar Bolu’da ‘Ombudsman Buluşması’na katıldı, Kıbrıs gazileriyle buluştu

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, birtakım ziyaretler gerçekleştirmek için gittiği Bolu’da, Valilik binasında Kıbrıs Barış Harekâtı gazileriyle bir araya geldi. 

KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın heykelinin de açılışı yapılacak olan Bolu’ya giden KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, ilk olarak Bolu Valisi Erkan Kılıç’ı makamında ziyaret etti. Resmî törenle karşılanan Tatar, valilik ziyaretinin ardından “Ombudsman Bolulularla Buluşuyor” programına katıldı. Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç’un konuşmacı olduğu program, Bolu Bilim ve Sanat Merkezinde yapıldı.

Bolu’da 2 gün sürecek programlara katılmak için kente giden KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, ilk olarak Bolu Valiliği’ni ziyaret etti. Bolu Valisi Erkan Kılıç ve protokol üyelerinin karşıladığı Tatar’a, yöresel kıyafetli gençler çiçek verdi. Polis mangasını selamlayan Tatar, ardından Vali Kılıç’ın makamında ‘Valilik Özel Defteri’ni imzaladı.

Basına kapalı toplantıda il protokolüyle bir araya gelen Tatar, daha sonra da Bilim ve Sanat Merkezi’nde, Vali Kılıç, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar ve bölge halkının yer aldığı, Kamu Denetçiliği Kurumu’nun düzenlediği ‘Ombudsman Bolulularla Buluşuyor’ programına katıldı.

ANKA’da yer alan habere göre, Kıbrıs Barış Harekatı’nda görev yapan ve Ersin Tatar’ın Bolu’daki programını takip etmek isteyen gaziler protokol üyeleri ve davetlilerin bulunduğu salona yer olmadığı gerekçesiyle alınmadığı iddia edildi.

Ancak, bu yöndeki iddialar doğrulanmadı. Gazilerle daha önce valilikte buluşulduğu, yarın da özel bir yemek etkinliğinde tekrar bir araya gelineceği bildirildi.

Bolu Valiliği’nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Türkiye Emekli Subaylar Derneği Bolu Şube Başkanı ve aynı zamanda Kıbrıs Gazisi Ahmet Şerafettin Yamaner ile birlikte, ilimizdeki şanlı Kıbrıs Gazilerimizle bir araya gelerek sohbet etti.” ifadelerine yer verildi.

Ersin Tatar, son olarak Bolu Valisi ile birlikte, Abant Gölü Milli Parkı’nı ziyaret ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir