Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Çeşmeli Kavşağı’na ziyaret etti

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Mersin’de Çeşmeli Kavşağı’na ziyarette bulundu.

Çeşmeli Kavşağı, Mersin-Adana-Gaziantep-Antalya’yı birbirine bağlayacak bir proje olarak öne çıkıyor.

Bakan Nebati, ziyaretine ilişkin olarak Twitter adresinden bir mesaj paylaşarak şu mesajı verdi:

Türkiye Yüzyılı’nda Mersin’imize kazandırmayı hedeflediğimiz projelerimizi hayata geçirmek için çalışmaya devam ediyoruz. Mersin’imize Türkiye Yüzyılı’nda kazandırmayı hedeflediğimiz projelerimizden Çeşmeli Kavşağı’na ziyaretimizi gerçekleştirdik. Şantiyede ilgili birimlerden çalışmaların gidişatı üzerine detaylı bilgi aldık. Mersin-Adana-Gaziantep-Antalya’yı birbirine bağlayacak bu büyük projede emeği geçenlere teşekkürlerimi iletiyorum.

“Otoyolun inşasını yerinde takip edildi”

Bakan Nebati, tamamlandığında bünyesinde 7 tünel, 5 viyadük, 2 otoyol hizmet tesisi barındıracak ve 53 kilometre uzunluğunda olacak olan Çeşmeli-Kızkalesi-Taşucu otoyolunun inşasını yerinde takip ederek, çalışmaların gidişatı üzerine detaylı bilgi aldı.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Çeşmeli Kavşağı’na ziyareti etti

Çeşmeli Kavağı

Çeşmeli-Erdemli-Silifke-Taşucu Otoyolu Projesi Çeşmeli-Kızkalesi Kesimi, mevcut Mersin-Adana-Gaziantep Otoyolu’nun Çeşmeli Kavşağı mevkiinden başlayarak, Erdemli ve Kızkalesi yerleşimlerinin kuzeyinde, D400 (Mersin-Antalya) Devlet Yoluna paralel olarak ilerliyor ve Kızkalesi Kavşağı ile D400 (Mersin-Antalya) Devlet Yoluna bağlanarak son buluyor.

Çeşmeli-Erdemli-Silifke-Taşucu Otoyolu Projesi Çeşmeli-Kızkalesi Kesimi, mevcutta işletmede olan TAG (Tarsus-Adana-Gaziantep) Otoyolu’nun devamı niteliğinde olup, Mersin-Adana-Gaziantep-Şanlıurfa arası otoyol bağlantısını sağlamış olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir