FETÖ’nün Pensilvanya’daki Evi Sessizliğe Gömüldü!

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen’in uzun yıllar kaldığı Pensilvanya’daki örgüt merkezi sessizliğe gömüldü. Gülen’in Pensilvanya’daki evinden başka bir yere götürüldüğü iddiaları kuvvetlenirken Anadolu Ajansı, o çiftliği görüntüledi.

15 Temmuz hain darbe girişiminin bir numaralı ismi Fethullah Gülen 1999 yılından bu yana Pensilvanya’daki çiftlik evinde kalıyordu. Ancak, Gülen’in yeğeni Ebuseleme Gülen, Fethullah Gülen’in örgütün üst düzey yöneticileri tarafından kaçırıldığını iddia etmişti.

EVLER BOŞALTILDI

Gülen’in sağlık ve güvenlik nedeniyle Pensilvanya’daki evinden başka bir yere götürüldüğü iddiaları kuvvetlenirken Anadolu Ajansı’nda yer alan haberde örgüte ait yayın organlarında adı “Golden Generation Worship & Retreat Center” olarak geçen FETÖ merkezine ziyaretlerin durduğu ve çiftlikteki misafirhanelerde kalanların bulundukları evleri boşalttığı öğrenildi.

NÖBET TUTAN AMERİKALI GÜVENLİKLER DE YOK

FETÖ üyelerinin yoğunlukla yaşadığı Saylorsburg ve Wind Gap gibi kasabalarda bulunan ve örgüt üyelerini tanıyan bazı yerli esnaf da bir süredir kampa gelen giden kimse olmadığını teyit ederken, çiftliğin satılığa çıktığı yönünde duyumlar aldıklarını aktardı.

AA’nın dron çekimlerine yansıyan görüntülerde de çiftlikte daha önce boş yer olmayan otoparkta sadece birkaç araç bulunduğu, yaklaşık 60 dönümlük kamp alanında sadece bir kişinin misafirhanelerden birine giriş çıkış yaptığı görüldü.

Daha önce çiftliğin girişinde 24 saat aralıksız nöbet tutan silahlı ve üniformalı Amerikalı güvenlik görevlilerinin de artık yerinde bulunmadığı görüntülere yansıdı.

KAMERAYI FARK EDEN ÖRGÜT ÜYELERİ BİR NOKTAYI KONTROL ETTİ

AA, FETÖ’nün karakutusu olan ve Fetullah Gülen’i çiftlikten kaçırdığı iddia edilen Cevdet Türkyolu ile kızlarına ait evlerin bulunduğu bölgeyi de havadan görüntüledi.

Çiftliğe yaklaşık 5 dakika mesafede bulunan bölgede FETÖ’ye ait Gurbet Cemetery isminde ve ABD’de ölen örgüt elebaşlarının gömüldüğü bir de mezarlık bulunuyor.

Alanın görüntülendiğini fark eden 2 örgüt üyesi, hızlı adımlarla üzeri örtülü bir yeri kontrol etmeye gelip daha sonra buradan uzaklaştı.

ÖRGÜT İÇİNDE KARŞILIKLI SUÇLAMALAR

Geçen hafta, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in yeğeni (kardeşi Mesih Gülen’n oğlu) Ebuseleme Gülen tarafından sosyal medyada yapılan paylaşımlarla örgüt yandaşları arasında alevlenen tartışmalar sürüyor.

Ebuseleme Gülen, örgüt çiftliğinin hemen yanında yer alan bir evin girişinden yaptığı videolu paylaşımda, Fetullah Gülen’in “başka bir yere kaçırıldığını” iddia etmişti.

Yeğeninin iddialarına göre Fetullah Gülen, örgütün karakutusu olarak bilinen Cevdet Türkyolu başta olmak üzere, Barbaros Kocakurt, Mustafa Özcan ve Gülen’in özel doktoru Kudret Ünal tarafından bilinmeyen bir yerde tutuluyor.

“SAKİN YERDE RUTİN FAALİYETLERİNE DEVAM EDİYOR”

İddiaların örgüt yandaşları tarafından yoğun etkileşim alması üzerine de Fetullah Gülen adına uzun zamandır paylaşımların yapıldığı bir sosyal medya hesabında, FETÖ elabaşının çiftlikten “daha sakin bir ortamda” rutin faaliyetlerine devam ettiği ifadelerine yer verilmiş, yer değişikliğinin doktorların ısrarından kaynaklandığı öne sürülmüştü.

“ÇOK AZ KİŞİNİN BİLDİĞİ BİR EVDE”

Tartışmalara, Kemal Gülen ve Ahmet Kurucan gibi örgütün bazı etkili isimleri de sosyal medya hesaplarından katılarak elebaşı Gülen’in, “çok az kişinin bildiği bir evde bulunduğu, sağlık durumunun hassasiyetinden dolayı, kamp gibi kalabalık bir ortamda tutulmak istenmemesinin normal olduğu”nu savundu.

Yapılan bu açıklamalar, örgüt tabanını tatmin etmezken, sosyal medyada Ebuseleme Gülen’in paylaşımlarına destek veren FETÖ üyelerinin sayısının arttığı görüldü.

Ayrıca örgütün sitesinde paylaşılan görselin profil fotoğraf olarak tercih edilmesi, Gülen’in gerçek sağlık durumunu gizleme amacı taşıdığı yorumlarına neden oldu.

Türkyolu, Fetullah Gülen’in yeğeni Mebruke Türkyolu ile yaptığı evlilik sayesinde örgütteki yerini daha da sağlamlaştırmıştı.

Örgütün Gülen’den sonraki karar mekanizması olarak bilinen ve bizzat elebaşı tarafından atanan “Ali Heyet” adlı kurulunda yer alan Türkyolu’nun adı, özellikle 15 Temmuz darbe girişimi sonrası sık sık gündeme geldi.

Pensilvanya’daki kampın idaresinden, örgütün banka hesaplarına kadar her alanda yetkiyi elinde bulunduran Türkyolu, örgüte ait “himmet” paralarını kendi hesabına aktarmak, onlarca ev ve işyerine sahip olmakla suçlanmıştı.

Türkyolu’nun şahsi mal varlığının “hiçbir işte çalışmadığı halde” katlanarak artması diğer ülkelerdeki örgüt yapılanmalarını rahatsız etmiş, örgütün tabanından “biz maddi sıkıntı çekerken onlar lüks içinde yaşıyor” yorumları sosyal medya platformlarına yansımıştı.

Gülen’in sözde sosyal medya yöneticisi Osman Şimşek’in, diğer bölge elebaşlarının bu konudaki şikayetlerini dile getirdiği mektubu Fethullah Gülen’e okuması üzerine Türkyolu’nun Şimşek’i döverek kamptan kovduğu ve maaşını kestiği örgüt çevrelerinde duyulmuştu.

Bu olaydan sonra Türkyolu’nun örgüt yönetimini ele geçirdiği yorumları yapılmıştı.

Şimşek, söylentileri sosyal medyadan yaptığı açıklama ile doğrulamıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx