Dogecoin (DOGE) Mucidi, Yatırım Stratejisini Açıkladı!

2013 yılında Billy Markus, Jackson Palmer ile birlikte, Bitcoin’e bir şaka olarak Dogecoin’i (DOGE) yarattı. O zamandan bu yana Markus kripto alanında bir influencer’a dönüşürken, Palmer daha münzevi bir yaklaşımı tercih ederek Twitter gibi platformlarda kamuya açık olmaktan uzaklaştı. “Shibetoshi Nakamoto” takma adıyla önemli bir takipçi kitlesi edinen Markus, kısa süre önce kripto paralara kıyasla “çok heyecan verici ya da korkutucu olmayan” yatırımlar hakkındaki düşüncelerini paylaştı. İşte detaylar…

Dogecoin mucidinin yeni tweet’leri dikkat çekti

Twitter’da kripto yatırımları hakkında değerli görüşler sunan Markus, yatırımcıların herhangi bir kripto para birimine aşırı maruz kalmasının bir belirtisini vurguladı. Aşırı maruziyetin bir göstergesinin, yatırımcıların herhangi bir kripto para biriminin çılgınca spekülatif fiyat hareketlerine duygusal bağlar geliştirmeye başlaması olduğunu iddia etti. Bu olguyu “iyiye işaret” olarak nitelendiren Markus, yatırım konusunda dengeli ve rasyonel bir yaklaşımın sürdürülmesinin önemini vurguladı.

Markus, kripto paradan “daha az heyecan verici ve korkutucu” yatırım alternatifleri arayanlar için SPY (S&P 500 ETF) veya yüksek getirili faiz oranları gibi varlıkların değerlendirilmesini tavsiye etti. Bu seçenekleri önererek, geleneksel yatırım yollarının riskten kaçınan bireylere hitap edebilecek bir istikrar ve öngörülebilirlik duygusu sağlayabileceğini kabul ediyor.

Aktif olarak kripto paralara yatırım yapmıyor

Markus, kripto alanındaki katılımının aksine, artık aktif olarak kripto para birimlerine yatırım yapmadığını açıkladı. Bununla birlikte, daha önceki Dogecoin girişimlerinden ve aldığı ipuçlarından hala bazı kripto varlıklara sahip olduğunu belirtti. Bir önceki yılın Aralık ayında Markus, 2022 yılı vergi yükümlülüklerini yerine getirmek için Ethereum varlıklarının bir kısmını satmak zorunda kaldığını paylaştı. Ne yazık ki, zararına satış yapmak zorunda kaldı ve kripto endüstrisinde vergi uyumu söz konusu olduğunda yatırımcıların karşılaştığı zorlukları vurguladı.

Markus son tweetlerinde kripto para birimlerine yatırım yapmanın psikolojik yönüne dikkat çekti. Kriptoya yatırım yapmayı akıl hastalıklarına yatırım yapmaya benzeterek, piyasanın spekülatif yapısının yatırımcıların zihinsel refahı üzerinde önemli bir etkisi olabileceğini öne sürdü. Ayrıca Markus, değiştirilemez tokenler (NFT’ler) hakkındaki görüşünü dile getirerek, NFT’lere yatırım yapanların kripto para birimlerine yatırım yapmayı seçenlerden bile daha fazla akıl hastası olduğunu iddia etti.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi kripto topluluğunda etkili bir figür olan ve Shibetoshi Nakamoto olarak da bilinen Billy Markus, kripto varlıklar dünyasına benzersiz bir bakış açısı sunarak görüşlerini ve deneyimlerini paylaşmaya devam ediyor. Aktif kripto yatırımlarından uzaklaşmış olsa da, katkıları ve yorumları hem kripto meraklıları hem de alternatif yatırım yollarını araştıranlar için değerli kaynaklar olarak hizmet ediyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*