CHP’nin SMS Sistemine Sızdılar, Üyelere Bizi Arayın Diye Dolandırıcılık Mesajı Attılar!

CHP’nin SMS sistemini hackleyip, üyelere dolandırıcılık için mesaj attılar: “Ceza dosyanız için arayın!”

Kimliği belirsiz kişiler CHP Silivri İlçe Başkanlığı’nın partililere toplu mesajlar gönderdiği SMS sistemini hack’leyerek Türkiye’nin dört bir yanındaki CHP üyelerine “ceza dosyanız için arayın” şeklinde dolandırıcılık amaçlı mesajlar gönderdi. Dolandırılan kişi sayısı belli değil, parti uyarı yayınladı.

Serbestiyet’in haberine göre CHP Silivri İlçe Başkanlığı’nın parti üyelerine duyurular göndermek amacıyla kullandığı ve Türkiye’nin dört bir yanından onbinlerce parti üyesinin cep telefonu numarasının kayıtlı olduğu SMS sistemi kimliği belirsiz kişilerce hack’lendi.

Sisteme sızan kişiler, Türkiye’nin farklı illerindeki binlerce CHP’liye “Ceza dosyanız için son gün, bizi arayın” şeklinde SMS mesajı gönderdi. Mesajı ciddiye alıp panikleyerek arayanlara “Hukuk bürosuyuz. Uzlaşmada ceza dosyanız var. Bugün son gün. Uzlaşma için para yatırırsanız dosyanız kapanacak, yatırmazsanız ceza alırsınız” şeklinde ikna edici konuşmalar yaparak para talep ettiler.

İddiaya göre bazı kişiler mesajın partiden gelmesine ve dolandırıcıların ikna edici konuşmalarına kanarak para yatırdı ve dolandırıldı. Olaydan haberdar olan CHP’li yetkililer ise ikinci bir SMS göndererek ve sosyal medya üzerinden bir duyuru paylaşarak mesajlara itibar edilmemesini istedi. CHP Silivri İlçe Başkanı Berker Esen, “Yasadışı biçimde yetkisiz olarak SMS sistemimize girilmiş ve dolandırıcılık amaçlı mesajlar atılmış. Partililerimiz bu mesaja itibar etmesin. Gerekli hukuki girişimleri derhal başlattık, takipçisi olacağız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx