Bir Saatten Daha Fazlası: Apple Watch, Kan Basıncı Ölçme ve Uyku Apnesi Tespiti Özelliklerine Sahip Olacak!

Apple Watch’ın 2024 yılında piyasaya sürülecek yeni modelleri hakkında çıkan söylentiler artmaya devam ediyor. İddialara göre, Watch 2024 serisi, kan basıncı ölçme ve uyku apnesi tespit etme özelliklerine sahip olacak.

Detaylar ?

Kaynak: https://www.bloomberg.com/news/featur…

ABD merkezli teknoloji devi Apple’ın yaklaşan yeni akıllı saat serisi Apple Watch 2024 hakkında ortaya atılan iddialara bir yenisi daha eklendi.

Teknoloji devine yakınlığı ile bilinen ünlü Bloomberg yazarı Mark Gurman’a göre, yeni akıllı saat modelleri oldukça kullanışlı bazı sağlık özelliklerine ev sahipliği yapabilir.

Gurman ilk olarak, uzun bir süredir beklenen kan basıncı ölçme özelliğinin yeni Apple Watch’lar ile beraber kullanıma sunulacağını öne sürüyor.

Kullanıcılar, söz konusu özellik sayesinde kan basıncının yükseliş eğiliminde olup olmadığını sensörler yardımıyla öğrenebilecek.

Apple Watch, ayrıca doktorlara danışabilmek amacıyla kan basıncının yükselmesi durumunda yaşanan hipertansiyon ataklarında kullanıcıların neler yaşadığını yazabileceği sağlık notları ile beraber gelecek.

Mark Gurman, yeni kan basıncı sensörünün zaman zaman tam olarak doğru sonuçlar veremeyeceğini, ancak gelecekti modellerin bu alanda kusursuz şekilde çalışacağını ifade ediyor.

Mark Gurman’a göre, Watch 2024 serisi kan basıncı sensörünün yanında uyku apnesi rahatsızlığını tespit edebilecek yeni bir teknolojiye sahip olacak.

Kullanıcıların uyku sırasındaki nefes alma eylemlerini inceleyen akıllı saatler, uyku apnesi tespiti durumunda cihaz sahiplerini doktora görünmeye yönlendirecek.

Peki siz Apple Watch’ın olası yeni sağlık özellikleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx