Apple’ın AirPods takvimi gün yüzüne çıktı

Apple’ın popüler kablosuz kulaklık serisi olan AirPods, gelecekte önemli yeniliklerle karşımıza çıkacak. Bloomberg’in duyumcusu Mark Gurman’a göre, Apple 2024 yılında standart AirPods ve AirPods Max için güncellemeler planlıyor. Ancak AirPods Pro’nun güncellemeleri 2025 yılında gelmesi bekleniyor.

Bu arada Apple, 2. ve 3. nesil standart AirPods modellerini üretimden kaldırmayı planlıyor. Bunun yerine 4. nesil AirPods için iki farklı fiyat seçeneği sunulacak.

4. nesil standart AirPods, hem AirPods hem de AirPods Pro özelliklerini barındırması bekleniyor. Bu kulaklıklarda, daha kısa kulak içi saplar olabileceği söyleniyor. Standart AirPods’ün üst seviye modelinde aktif gürültü engelleme özelliği bulunması bekleniyor. Bu özellik, AirPods Pro ve Max modellerinde zaten mevcut. Ayrıca bu modelin daha rahat bir kullanım için geliştirilmiş bir yapıya sahip olması bekleniyor. Şarj kabında hoparlör olup olmadığı ya da USB-C arabirimi eklenip eklenmeyeceği hakkında net bilgiler bulunmuyor.

Apple’ın AirPods takvimi gün yüzüne çıktı

AirPods Max’te sadece işlevsel güncellemeler değil, estetik değişiklikler de bekleniyor. Daha fazla renk seçeneğiyle gelmesi muhtemel. USB-C arayüzünün eklenmesi de olası.

AirPods Pro’nun 3. neslinde yeni bir tasarım ve daha verimli iç yongaların bulunması bekleniyor. Ancak dikkat çeken özellik, “işitme sağlığı” özellikleri olabilir. Bu, AirPods’un belirli durumlarda geleneksel işitme cihazlarına bir alternatif olarak kullanılabileceği anlamına geliyor. Apple, bu yıl 2. nesil AirPods Pro’ya USB-C özelliği ekledi. Bu nedenle bir sonraki neslinde de bu özellik olacak.

Apple’ın yakın zamanda aldığı patentler, gelecekteki AirPods’ların, kulaktaki elektrotlarla beyin dalgaları gibi biyosinyalleri okuma ve dinamik çevre uyum kabiliyetleri gibi özelliklere sahip olabileceğini gösteriyor.

Son olarak, Apple, AirPods’u iPhone’ların yanı sıra Hindistan’da üretmeyi planlıyor ve bu yenilenen AirPods modellerini önümüzdeki yıl yeni iPhone’larla birlikte tanıtmayı planlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx