Açıklandı: Haftaya Uzak Durmanız Gereken 3 Altcoin Bunlar!

Kripto para birimlerine yatırım yapmak ve kripto ticareti yapmak risklidir. Bu yüzden, yatırımcıların hangi projeleri satın almaları gerektiğini bilmesi oldukça önemli. Ancak, bunun yanında hangilerinden uzak durmaları gerektiğini de bilmeleri gerekir. Bunun, yatırımcıları büyük kayıplar yaşamaktan kurtarması mümkün. Kripto analisti Vinicius Barbosa, yatırımcıların ve traderların haftaya dikkat etmeleri gereken 3 altcoin belirledi.

İlk sırada meme coin’i Pepe (PEPE) var

Özellikle meme coin Pepe (PEPE), son 1 ayda piyasa değerinin 100 milyon dolardan fazlasını kaybetti. Bu süreçte altcoin fiyatı 21 Eylül’de 0,0000006 dolara kadar düştü. Geçen ayki listelemeyi motive eden aynı temeller ‘Pepe the Frog’ tokenı için hala geçerli. Ancak PEPE, son 24 saatte %10’u ve son yedi günde %30’u aşan kazançlarıyla yazı sırasında günün en çok kazananları arasında yer alıyor. Bu da eski sahiplerinin çıkış stratejilerini uygulamaları için iyi bir fırsat yaratıyor.

PEPE 1 aylık fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Mevcut dalgalanma taze sermayeyi çekebileceğinden PEPE’nin fiyatının kısa vadede yükselmeye devam etmesi mümkün. Ancak mevcut rahatlamanın ardından altcoin için geçen ayki düşüş trendinin devam etme ihtimali yüksek.

İkinci sıradaki altcoin Bluzelle (BLZ) var

Analiz platformu SpotOnChain’in birden fazla raporuna göre, Bluzelle (BLZ) kendisini “yaratıcı ekonomi için merkezi olmayan bir depolama ağı” olarak sunuyor ve son zamanlarda fiyatı DWF Labs’ın piyasa yapıcılığından oldukça etkilendi. Altcoin fiyatı DWF’nin alım ve satımlarına anında tepki veriyor. Bu da bireysel yatırımcılar için daha yüksek riskler yaratıyor. Dahası, Coinglass’ın Göreceli Güç Endeksi (RSI) de Bluzelle’i 1 haftalık bir zaman diliminde aşırı alım olarak sınıflandırıyor. Bu, yalnızca bu TA göstergesine göre altcoin fiyatının her an bir düzeltme göreceği anlamına geliyor.

RSI 1 haftalık Isı Haritası: Aşırı alım. Kaynak: Coinglass

İlginç bir şekilde, Tron (TRX), THORChain (RUNE), LeverFi (LEVER) ve Aragon (ANT) da aşırı alım olarak belirlenmiş durumda. Bu yüzden, yatırımcılar için daha güvenli bir yaklaşım, diğer faktörleri göz önünde bulundurarak daha derin bir analiz yapmak gerekmesine rağmen, bunları satın almaktan kaçınmak olabilir.

Son sıradaki altcoin Mixin (XIN)

Bu hafta başında, Mixin Network’ün (XIN) bulut hizmet sağlayıcısının veri tabanı bilgisayar korsanlarının saldırısına uğradı. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, altcoin projesi 200 milyon doların üzerinde kripto varlığı kaybetti.

Bu gelişme, yatırımcıların projeye olan güvenlerini kaybetmeleri neden oldu. Bu yüzden altcoin son yedi gün içinde değerinin %25’inden fazlasını kaybetti.

XIN 1 haftalık fiyat grafiği.

Mixin ekibi, kayıpların aslında daha önce beklediklerinden daha düşük olduğunu belirtti. Buna rağmen, yaptıkları bir paylaşıma göre hala traderlara ve kullanıcılara ağı işlem yapmak ya da piyasa oluşturmak için kullanmamalarını öneriyor. Bu da XIN’i önümüzdeki hafta uzak durmanız gereken üç altcoin listesine dahil ediyor.

Makaledeki görüşler ve tavsiyeler analiste ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx