Xiaomi MIX Fold 3 seri için bir dönüm noktası olabilir

Xiaomi‘nin Grup Başkanı Lu Weibing, şirketin yeni bir üretim hattı olan Xiaomi Akıllı Üretim Dijital İntelligence Sistemi 2.0‘ı hayata geçirdiğini duyurdu. Bu ileri teknoloji üretim hattı, Pekin’deki Yizhuang Xiaomi Akıllı Fabrikası’na entegre edildi. Weibing, şirketin yeni katlanabilir modeli Xiaomi MIX Fold 3’ün bu yeni sistem üzerinde seri üretimine başlanacak ilk model olacağını ifade etti.

MIX Fold 3, Ağustos ayında piyasaya sürülmesi beklenen, Xiaomi‘nin yeni nesil katlanabilir telefonu. Weibing’e göre, yeni üretim hattı önemli yükseltmelerle birlikte geliyor. Sistemin daha akıllı ve hassas olduğunu belirten Weibing, bu nedenle yeni katlanabilir telefon modelinin daha ince ve daha güçlü olacağını belirtiyor.

Çinli teknoloji devi Xiaomi‘nin bu amiral gemisi katlanabilir telefon modelinin seri üretimine başlaması, Ağustos ayında piyasaya sürüleceği yönündeki spekülasyonları doğrular nitelikte. Şirketin lansman tarihini bu ay içinde duyurması an meselesi.

Xiaomi MIX Fold 3 seri için bir dönüm noktası olabilir

Xiaomi MIX Fold 3‘ün, Qualcomm’un en son amiral gemisi yonga seti Snapdragon 8 Gen 2 işlemciyle güçlendirileceği tahmin ediliyor. Dörtlü bir kamera sistemiyle geleceği söylenen telefonun, geleneksel telefoto lenslere kıyasla daha iyi optik zoom efektleri sunan 5X periskop yetenekli bir telefoto lens içereceği öngörülüyor.

Xiaomi‘nin bu modelinin 67W kablolu hızlı şarj ve 50W kablosuz hızlı şarj özelliklerini desteklemesi bekleniyor. Önceki modeli MIX Fold 2’nin sadece 67W kablolu hızlı şarj desteğine sahip olduğunu düşünürsek, yeni modelde bu alanda bir iyileşme görüyoruz.

Daha ince ve daha sağlam bir yapıya sahip olan ve daha gelişmiş özelliklere sahip olan MIX Fold 3, kullanıcılarına çok şey vadetmekte. Ancak, bu cihazın Çin dışında satılıp satılmayacağı henüz belirsizliğini koruyor. Önceki model MIX Fold 2, sadece Çin pazarında satışa sunulmuştu. Ancak, Lu Weibing’in bu bilgiyi paylaşması, şirketin cihazı küresel pazara sunma planlarının olabileceğini düşündürtüyor. Eğer Xiaomi, bu cihazı küresel pazara sunarsa, cihazın Samsung Galaxy Z Fold 5 ile rekabet etmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx