WhatsApp için sesli grup aramaları özelinde limit artırıldı

Meta çatısı altında yer alan WhatsApp gelişmeye devam ediyor. Bu sefer odak noktada sesli grup aramaları yer alıyor.

WhatsApp için iOS tarafında yapılan yeni güncelleme ile sesli grup aramaları artık 32 adede kadar katılımcıyı destekliyor ve bu taraf sosyal ses yerleşimi, konuşmacı vurgusu ve dalga formları gibi özellikler sunan yenilenmiş bir arayüzle geliyor. Buna ek olarak hem sesli mesaj baloncukları hem de kişiler ve gruplar için bilgi ekranları güncellenmiş tasarımlarla sunuluyor açıklamasını yapan firma, güncelleme detaylarına “galeride favorilere eklediğiniz medyalara erişim gibi küçük iyileştirmeler yapıldı.” ibaresini de eklemiş durumda. Bu yeniliklerin yakında iOS gibi Android tarafında da eksiksiz olarak sunulması bekleniyor.

Bunda önce WhatsApp Business tarafı için bir gelişme ortaya çıkmıştı. Bu altyapıyı şu an telefonunuzu bağlı tutmak zorunda kalmadan aynı anda 4 adede kadar bağlı cihazda kullanabiliyorsunuz. Yakında kullanıma sunulacak özel abonelik planı tam olarak bunu 10’a çıkaracak.  Bu abonelik planı elbette paralı olacak.

Ondan önce de WhatsApp için büyük bir güncelleme yapılmıştı. Topluluklar başta olmak üzere yapılan yeni güncellemelerin detaylarına direkt olarak buradan ulaşabilirsiniz. Sürekli olarak gelişen uygulama, alandaki liderliğini kaybetmiyor ve sürekli olarak daha gelişmiş hale geliyor.

WhatsApp Business yanında bu da ilginizi çekebilir: Çok ses getiren yarı insansı robot Ameca

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.