Ümit Özdağ’dan Diyanet’e ‘İntihar Eden Müftü’ Tepkisi! ‘Elini Kana Buladı…’

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, yaşam tarzı sebebiyle müftülükten atıldığı iddia edilen vaiz Mehmet Deniz’in intiharı ardından Diyanet’e sert tepki gösterdi. Özdağ, ‘Diyanet İşleri Başkanlığını Allah’tan korkmazlar, Türk milletinden utanmazlar yönetiyor’ dedi.

Balıkesir İl Müftülüğü’nde çalışan vaiz Mehmet Deniz’e yaşam tarzı nedeniyle Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) tarafından soruşturma açılmış, soruşturma sonrası mahkeme göreve iadesine karar vermişti. İddiaya göre DİB’in bu kararı kabul etmemesi sonucu vaiz Mehmet Deniz yaşamına son verdi.

Olay kamuoyunda geniş yankı uyandırırken, Diyanet’e bir tepki de Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’dan geldi. Özdağ,’Yunan sevici bu ekip şimdi de elini kana buladı’ dedi.

Özdağ’ın ilgili paylaşımı şu şekilde ?

‘Diyanet İşleri Başkanlığını Allah’tan korkmazlar, Türk milletinden utanmazlar yönetiyor. DİB’nı AK Parti’nin arka bahçesi yapan Allah’tan korkmaz, Yunan sevici bu ekip şimdi de elini kana buladı. 

Balıkesir’de vaiz olan 5 çocuk babası Mehmet Deniz’i bisiklete bindiği, işe motorsikletle gittiği, cübbe giymediği için işten atmışlar. Bunalıma giren Mehmet Deniz intihar etmiş. Daha önce de izin alarak İYİ Parti’nin Nevşehir il binasının açılışında dua eden engelli imamı işten atmışlardı.

DİB eğer işten adam atacak ise imam değil cennette nikah memuru olduğunu zanneden rezil herifi işten atsın.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx