Türk okçular bu yıl 59 madalya kazandı

Antalya’nın Belek Turizm Merkezi’nde kamp yapan ulusal okçular, kazandıkları madalyaların moraliyle hazırlıklarını sürdürüyor.

4 yılın emeğiyle Mete Olimpiyat Şampiyonu oldu

Bu seneyi, 2024 Paris Olimpiyat Oyunları öncesinde bir geçiş periyodu olarak gördüklerini belirten Ergin, 2022’yi oyuncuların eksiklerini tespit etme ve olimpiyat hazırlıklarını başlatma yılı olarak değerlendireceklerini lisana getirdi.

 

“2022’de 59 madalyaya ulaştık”

Ergin, geçiş yılında dahi atletlerinin çok yeterli performans gösterdiğini vurgulayarak, “Ekimde başlayan hazırlık sürecimiz, temmuzda atletlerimizin performanslarında en yüksek noktaya ulaşmalarını sağladı. Atletlerimiz, katıldıkları tüm turnuvalarda kazandıkları madalyalarla hazırlık sürecinin karşılığını veriyor. 2022’de milletlerarası karşılaşmalarda 59 madalyaya ulaştık.” diye konuştu.

Akdeniz Oyunları’nda tarihi başarı

Son olarak katıldıkları Akdeniz Oyunları’nda klasik yay bayanlar ve birinci defa düzenlenen karışık kadro yarışlarında altın, klasik yay erkeklerde ise bronz madalya kazandıklarını hatırlatan Ergin, “Okçuluk branşında Akdeniz Oyunları’nda bugüne kadarki en yüksek madalya sayısına ulaşarak, ülke olarak birinci sırada tamamladık.” ifadelerini kullandı.

Ergin, 18 Temmuz’da Kolombiya’nın Medellin kentinde başlayacak Dünya Kupası’nın 4. ve son ayağına katılacaklarını belirterek, bu yarışların olimpiyat oyunlarına puan verdiği için değerli olduğunu söz etti.

Türk okçuları dünya sıralamasında birinci 8’de

2024 Paris Olimpiyat Oyunları için ulusal kadroların dünya sıralamasında üste tırmanmasını istediklerini anlatan Ergin, şunları söyledi:

“Hem erkek hem bayan ekibimiz dünya sıralamasında birinci 8’e girmiş durumda. Kolombiya’da gayemiz, hem erkek hem de bayan kadrolarımızın elde edeceği sonuçlarla dünya sıralamasında tırmanmaya devam etmesi olacak. Önümüzdeki iki yıldaki dünya kupalarını hedeflediğimiz üzere geçirebilirsek, Paris Olimpiyat Oyunları’nda ülkemizi 6 atletle temsil etme hakkı kazanacağız. Bunun için çok kıymet verdiğimiz bir müsabaka.”


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.