Murat Yetkin: Madem Erdoğan 4. Murat gibi davranıyor, o zaman çarşı-pazar gezilerine başlayabilir mi?

Gazeteci-yazar Murat Yetkin, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın zeytinyağı fiyatlarına “sinirlendiği” iddiasının ardından zeytinyağı ihracatının yasaklanmasına ilişkin, 4. Murat örneğini vererek, “Gıda fiyatlarındaki artışı dizginlemek için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Dördüncü Murat usulü çarşı pazar baskını yapması gerekiyorsa, işimiz zor” yorumunu yaptı. 

Yetkin, bugünkü yazısında hayat pahalılığına ve temel gıda ürünlerdeki pahalılığa dikkati çekti. 

Yetkin, “Cumhurbaşkanı Erdoğan madem Dördüncü Murat gibi davranıyor, o zaman şöyle bir (önceden ayarlanmamış etiketlerle) çarşı Pazar gezilerine başlayabilir mi? Ya da etrafındaki ‘isabet buyurdunuz efendimci’ danışmanlar dışında vicdan sahibi birilerini çarşı pazarlara gönderebilir mi?” diye sordu. 

Yetkin, şu ifadeleri kullandı:

“Örneğin sebze fiyatlarına bir baktırabilir mi? Pazar fiyatlarından söz ediyorum. Barbunya fasulyenin kilosunu önceki hafta 50 kiradan aldık, geçen hafta 60, bu hafta 70. Yaz mevsimindeyiz. Domates 25 lira. Tam mevsimindeyiz, kiraz 60 lira.

Erdoğan’ın haberi var mı? Madem Dördüncü Murat esprisinden gidiyoruz, et fiyatlarını en son ne zaman sordu, sordurdu Erdoğan?”

TIKLAYIN – Fatih Altaylı: Bir yandan zeytinliklerin kesilmesi için yasa çıkar, diğer yandan zeytinyağı ihracatını yasakla! 

TIKLAYIN – Zeytinyağı ihracatına yasak geldi!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx