Microsoft yöneticisi, metaverse’de cinsel ilişkiye girdi!

Metaverse dünyasının en büyük tehlikelerinden biri Microsoft‘un ofisinde yaşanmış olabilir. Ortaya çıkan son iddialara göre teknoloji devindeki yöneticiler, cinsel tacizlerde bulunmaya devam ediyor. Hatta bir yöneticinin VR gözlük ile cinsel içerikli videolar izlediği iddia edildi.

Microsoft, VR gözlüklü cinsel ilişki skandalıyla çalkalanıyor

HoloLens akıllı gözlüklerinin geliştiricisi olarak tanınan Alex Kipman’in başı cinsel skandallar ile dertte. Business Insider’ın haberine göre Kipman, ofis içerisinde birçok kez “istenmeyen fiziksel temaslar” da dahil olmak üzere cinsel yönelimlerde bulundu.

Microsoft çalışanlarından gelen iddialara göre Kipman, HoloLens gözlük ile ofis içerisinde pornografik videolar da izledi. Onlarca Microsoft çalışanını hem sözlü hem de fiziksel olarak taciz ettiği belirtilen yöneticinin, Microsoft’a büyük zarar verebileceği düşünülüyor.

Daha önce birkaç defa daha yaşanan bu durum, Microsoft CEO’su Satya Nadella tarafından ele alınmak zorunda kaldı. Nadella, şirket içerisinde taciz skandallarını çözmek için tüm çalışanlarına söz verdi ve ofis içerisindeki “fiziksel şakaları” çözmek için çalıştıklarını belirtti.

Teknoloji devi, ortaya çıkan son iddialara karşı araştırma başlattı. Şirket şimdilik herhangi bir onaylamayı veya reddetme olmayacağını aktardı. Alex Kipman ile ilgili ise Microsoft’tan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bize bildirilen her iddia araştırılır ve doğrulandığı tespit edilen her iddia için açık bir işlem yapılır. Bu disiplin cezası, fesih, rütbe düşürme, maaş veya ikramiye kaybı, resmi kınama, zorunlu eğitim, koçluk veya bazılarının birleşimine kadar değişebilir.”

Ayrıca bir süre önce Microsoft kurucusu Bill Gates için benzer iddialarda bulunuldu. Gates’in şirket yöneticisi olduğu yıllarda, kadın çalışanlara cinsel yönelim gösterdiği bildirildi. Hatta eski CEO’nun bu sebepten dolayı Microsoft yönetim kurulundan ayrılmak zorunda kaldığı aktarıldı.

Siz Microsoft yöneticisinin cinsel ilişki iddiaları hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.