Lukaşenko: Rusya’ya dayanağımız devam edecek

Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko, Minsk’in İkinci Dünya Savaşı’nda işgalden kurtuluşuna ait düzenlenen seremonide konuştu. Lukaşenko, Rusya’ya olan dayanağın süreceğini söz ederek, “Rusya Belarus’a en yakın ve kardeş devlettir” dedi.

Lukaşenko, Rusya’ya açık takviye veren tek ülke olduklarını belirterek, “Bu gayrette Rusları destekleyen tek ülkeyiz. Başka tarafta kaç ülke var? Ukrayna’da fiilen Rusya’ya karşı savaşan neredeyse elli ülke var. Bize sitem edenler, Rusya Federasyonu ile yakın bir ittifakımız olduğunu, iki bağımsız halktan oluşan tek, güçlü, bağımsız bir Birlik Devleti inşa ettiğimizi bilmiyorlar mı?” dedi.

Lukaşenko, Rusya’nın kardeş ülke olduğunu söz ederek, “Gerçekten her zamankinden daha fazla birlikte olmaya gereksinimimiz var. Bugün, Rusya’yı Nazizm’e karşı gayretinde destekleyen, Rus halkının istismarına karşı bir mahzur oluşturma eforundan ötürü dünyadaki tek ülke olduğumuz için suçlanıyoruz. Rusya’yı destekledik ve desteklemeye devam edeceğiz. Bu suçlamalar gülünç ve üzücü” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.