Kerem Aktürkoğlu’ndan Galatasaray’ı şoke eden rapor

Galatasaray’ın geride kalan dönemde en çok oynayan ismi olan Kerem Aktürkoğlu, lig bittikten sonra toplumsal medyadan veda niteliğinde bir teşekkür bildirisi yayınlayarak gündem olmuştu.

Sarı-kırmızılı gruptan sonra A Ulusal Kadro’nun da bankosu haline gelen ve son Litvanya imtihanı ile birlikte bir senede 65 maça çıkan yıldız futbolcu, mesleğine Avrupa’da devam etmek istiyor. Dönem boyunca birçok Avrupa kulübü, Nef Stadyumu’na gözlemciler göndererek 23 yaşındaki oyuncuyu yakından takip etti.

Galatasaray’ın beklentisi 15-20 milyon Euro düzeylerinde olsa da Kerem için hazırlanan gözlemci raporları 10 milyon Euro üzerinde teklifler gelmesini zorlaştırıyor.

LYON’DAN 8 MİLYON EURO’LUK BÜTÇE

Sporx’in haberine nazaran, ulusal futbolcuyu izleyen ve beğenen gözlemciler, “Karar sisteminde eksiklik var” notuyla olumsuz fikirlerini de paylaşıyor.

Fransız ve Alman kulüplerinden şimdi Kerem Aktürkoğlu için 10 milyon Euro üzerinde teklif gelmedi. Lyon cephesi 7-8 milyon Euro bütçe ayırdı lakin Galatasaray’ın bu sayısı kabul etmesi mümkün değil.

Sarı-kırmızılıların 2026’ya kadar kontratı olan oyuncuyu düşük sayıya muhakkak satmayacağı ve maaşına artırım yapılarak kadroda tutmayı planladığı öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.