İstanbul'da da hissedildi... Balıkesir'de korkutan deprem!

İstanbul’da da hissedildi… Balıkesir’de korkutan deprem!

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 22.31’de Dursunbey ilçesinde 4,7 büyüklüğünde yer sarsıntısı kaydedildi.

Depremin yerin 11,49 kilometre derinliğinde olduğu belirlenirken, çevre illerden de hissedildiği bildirildi.

VALİ ŞILDAK: OLUMSUZLUK BULUNMAMAKTADIR

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Saat 22.31’de Dursunbey ilçemizde meydana gelen 4,7 büyüklüğündeki deprem nedeniyle yerleşim yerlerimizde herhangi bir olumsuzluk bulunmamaktadır. Bölgede AFAD ve jandarma ekiplerimiz ayrıntılı tarama yapmaktadır. Bütün vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” ifadesini kullandı.

Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan da kendilerine şu an için gelen herhangi bir olumsuzluğun olmadığını söyledi.

Bahçavan, depremin merkez üssü Ayvacık’a ulaşmaya çalıştıklarını belirtti.

Gökçedağ Mahallesi’ndeki bir kaç kişiyle görüştüklerini, depremin güçlü hissedildiğini ifade eden Bahçavan, “Bir kaç kişiyle görüştük, biz de bölgeye gideceğiz.” dedi.

AFAD’DAN AÇIKLAMA

AFAD, Balıkesir’in Dursunbey ilçesinde meydan gelen 4,7 büyüklüğünde deprem sonrasında herhangi bir olumsuz ihbarın alınmadığını bildirdi.

AFAD’dan yapılan açıklamada, Balıkesir çevre illerde saha tarama çalışmalarının devam ettiği, gelişmelerin takip edildiği belirtildi.

BAKAN SOYLU: SAHA TARAMASI DEVAM ETMEKTEDİR

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Balıkesir Dursunbey’de, 22.31’de gerçekleşen 4,7 büyüklüğünde depremin ardından Valiliğimiz, AFAD ve 112 ekiplerine intikal eden herhangi bir olumsuz durum bulunmamaktadır. Ekiplerimiz tarafından saha taraması devam etmektedir. Balıkesirimize ve hemşerilerimize geçmiş olsun.” ifadelerini kullandı.

BAKAN KOCA: ENDİŞE VERİCİ BİR SONUÇ SÖZ KONUSU DEĞİL

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da Twitter’dan yaptığı açıklamada, depremin ardından 112 Acil Ekiplerinin bölgeyi taramak üzere görevlendirildiğini bildirerek, “İlk bilgilere göre, endişe verici bir sonuç söz konusu değil.” bilgisini paylaştı.

Koca, vatandaşlara geçmiş olsun diledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.