İHH, Sevimli Ebu Akile ismine Çad’da su kuyusu açtı

Dünyada her 10 bireyden biri suya erişemiyor. Kuraklık, yokluk, süratli nüfus artışı ve kirlilik içilebilir pak su kaynaklarını tehdit ediyor. Milyonlarca insanın sağlıklı suya sahip olamadığı dünyada kitlesel hastalıklar giderek artıyor.

İHH İnsani Yardım Vakfı, dünya üzerinde su sorunu yaşayan insanların pak suya ulaşabilmesi için çalışmalar yapmaya devam ediyor. Bu çalışmaların başında gereksinim bölgelerinde su kuyusu açmak geliyor.

İHH İnsani Yardım Vakfı, 22 yıldır dünyanın dört bir yanında su kuyuları açarak insanların pak su muhtaçlığını karşılıyor.

Su kuyusundan bin 200 kişi istifade edecek

İHH son olarak, işgalci İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu öldürülen Al Jazeera televizyonunun Filistinli bayan muhabiri Tatlı Ebu Akile’nin ismine Çad’da su kuyusu açtı.

N’Djamena kentine bağlı Attavıle köyünde açılan su kuyusundan köyde yaşayan bin 200 kişi istifade edecek.

İHH’dan taziye ziyaretleri

İsrail zulmünü anlatmak için gittiği Cenin’de, vazifesi sırasında İşgalci İsrail polisi tarafından vurularak öldürülen Al Jazeera muhabiri Hoş Ebu Akile için, geçtiğimiz hafta İHH Genel Lideri Bülent Yıldırım ve beraberindeki heyet Al Jazeera Türkiye ofisine taziye ziyareti gerçekleştirdi.

İHH Mütevelli Başkanvekili Hüseyin Oruç da Filistin Başkonsolosluğu’nu ziyaret ederek başsağlığında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.