Fuat Oktay: O gece ‘bekle gör taktiği’ uygulayanları unutmadık

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 15 Temmuz Sonrası Türkiye Sempozyumu’nda konuştu.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın konuşmalarından satır başları şöyle:

Şehitlerimizin aziz anılarını unutmadığımız üzere o gece “bekle gör” taktiği uygulayanları, kaçanları, televizyon başında kahvelerini yudumlayarak darbeyi seyredenleri de unutmadık. Demokrasiden yana hal almak yerine terörün sözcülüğünü yapanları da gördük.

FETÖ’cülerin sızdığı tüm kurumların temizlenmesi, askeri eğitim kurumlarının düzenlenmesi, Jandarma Genel Komutanlığı ile Kıyı Güvenliğin İçişleri Bakanlığı’na bağlanması üzere sivilleşme istikametinde yapısal ıslahatlar gerçekleşmiştir.

Ne yazık ki ülkemizde terör örgütleriyle kol kola girmiş bir muhalefet yapısı var. Bir gün biri Gazi Meclisimizde bu örgüt üyelerinin ailelerini ağırlıyor, sonraki gün bir başkası çıkıp FETÖ’cülere af vaadinde bulunuyor.

6 1 lik masanın kapalı kapılar gerisinde yaptıkları pazarlıklar, bu örgütlerin kuklacıları ile kurdukları tezgâhlar da eforu. Teröre terör, teröriste terörist diyemeyenleri bu millet görüyor. Bu millet, 15 Temmuz gecesi Kılıçdaroğlu’nun televizyonun karşısında kahvesini yudumladığını, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ise milletin istikbali için vefatına çaba verdiğini çok uygun biliyor.

100’ün üzerinde FETÖ üyesi saklandıkları ülkelerden Türkiye’ye getirilerek adalete teslim edilmiştir. 20 ülkede 234 FETÖ iltisaklı okul kapatılıp Maarif Vakfımıza devredilmiştir.

Ayrıntılar geliyor…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.