Florya’da kanalizasyondaki kirli su denize aktı

İstanbul’da vatandaşlar, Bakırköy Florya Kıyısı’nda oluşan görünüme reaksiyon gösterdi.

Sahilde bulunan kanalizasyon sınırlarından denize kirli su akması, berbat manzaranın giderilmesini isteyen vatandaşlar ortasında tedirginliğe neden oldu.

Kirli su denize aktı

Kameraya yansıyan anlarda, kanalizasyon sınırının açık rögarından çıkan kirli suyun denize aktığı görüldü.

Akan su, bir taraftan berbat koku yayarken, başka taraftan imaj kirliliğine yol açıyor.

Denize girenlerin sıhhati tehlikede altında

Aralarında çocukların da bulunduğu çok sayıda vatandaş, pis suyun karıştığı denizde yüzdü.

Kötü kokunun son derece rahatsız edici olduğunu söyleyen vatandaşlar, denize girenlerin sıhhatinin tehlikede altına olduğuna dikkati çekti.

“Onu Ekrem İmamoğlu’na sormak lazım”

İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri (İBB) Ekrem İmamoğlu’nun bu mevzudan sorumlu olduğunu söyleyen Hamdullah Öter, “Denizde koku var. Neden koku olduğunu bilmiyoruz, onu Ekrem İmamoğlu’na sormak lazım. Sonuçta İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin sahibi odur.” dedi.

“Pis koku var”

İHA’nın haberine nazaran, çocuğuyla denize giren Mehmet Sayan, “Pis koku var. Bunu herkes hissediyor lakin bile bile yüzüyoruz. Buna nasıl bir tedbir alınacak, merak ediyorum. Çocuk var, bayan var, erkeği, yaşlısı herkes burada. Tehlikeli. Şu an benim çocuğum burada mesela, onu da girdirmek zorunda kalıyoruz.

“Lağımın patladığını kokudan hissedebiliyoruz”

Denizde yüzmeye mecburuz. Bu kokuya tedbir alınması için ellerinden geleni yapmaları gerekiyor. Lağım patlamış herhalde, o denli bir söylenti var. Lağımın patladığını kokudan hissedebiliyoruz.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.