Eski AK Partili bakandan ‘sürtük’ eleştirisi: Geriye gidiyoruz

2009 yılında Bayan ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanlığı misyonunu yapan, şu an DEVA Partisi Toplumsal Siyasetler Lideri Selma Aliye Kavaf, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugünkü küme toplantısında Seyahat protestolarını gaye alan kelamlarını eleştirdi.

Kavaf, “Talihsiz bir ifade… Şu anda hak, hukuk ve özgürlükler noktasına atılan adımların hepsinden geriye gidildiğini görüyoruz, yaşıyoruz” dedi.

T24’te yer alan haberde Kavaf şunları söyledi:

“İnsanların kişisel tercihleri, yaşama biçimleri, inançları farklı olabilir. İnsanları tahkir etmek, küçümsemek, bu türlü hitap etmek gerçek bir şey değil. Birebir ülkede yaşıyoruz. Birbirimizi daha anlamaya, ortak noktalarımızı çoğaltmaya muhtaçlığımız var. Ötekileştirmeye, ayrıştırmaya değil.

Bahtsız bir ifade… Ben 2011 yılında AK Parti’den ayrıldım. Bayan Kolları 2011’e kadar bu partinin lokomotifi olmuş bir ünite. Disiplini, yaptıklarıyla ses getirmiş, kurumsallaşmış, muvaffakiyetleri tescillenmişti. AB müzakere sürecinde bayan hak ve özgürlükleri, bayan istihdamı, bayanın hayatın her alanında daha görünür olması konusunda yasal adımlar atılmıştı. STK’larla önemli birliktelikler yapılmıştı. Şu anda hak, hukuk ve özgürlükler noktasında atılan adımların hepsinden geriye gidildiğini görüyoruz, yaşıyoruz. Biz demokrasiye inanıyoruz, güçlü demokrasinin yine inşa edilmesine çalışıyoruz. Yapmak çok güç değil, istemek kâfi.” (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.