Eşcinsel ikilinin bebek sahiplendiği tezine bakanlıktan yalanlama geldi

Eşcinsel bir çiftin, “sahiplendikleri” bebekle yaptığı paylaşımlar toplumsal medyada infiale neden oldu. 

Yeliz Günay ve Nuray Güler isimli ikili, bir bebekle “Artık 3 kişilik bir aileyiz, beğenilen geldin oğlum” paylaşımı yaptı. Ayrıyeten, bebekle çekilmiş fotoğraflarını da toplumsal medyadan paylaştıkları görüldü. 

BAKANLIKTAN AÇIKLAMA GELDİ

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı, Nuray Güler ve Yeliz Günay’ın toplumsal medyada ‘Bebeğimiz oldu’ paylaşımları üzerine gerçekleştirilen soruşturmanın akabinde mevzuya ait açıklama yayımladı. 

İstanbul Aile ve Toplumsal Hizmetler Vilayet Müdürlüğü’nce bebeğin öz annesi Yeliz Günay’a ulaşıldığı belirtilen açıklamada, “Yapılan görüşmede, Yeliz Günay paylaşıma husus olan bebeğin kendi öz çocuğu olduğunu, babasının ise Kaan Güler isimli bir erkek olduğunu belirtmiştir. Paylaşımlarda yer alan başka bayanın Kaan Güler’in kardeşi, yani bebeğin halası Nuray Güler olduğunu ve Nuray Güler ile tıpkı vakitte iş arkadaşı olduklarını söz etmiştir. Anne Yeliz Günay, bebeğin babası Kaan Güler’in resmi olarak bir oburuyla evli bulunduğunu lakin evlilik dışı birlikteliklerinden doğan çocuğuna da soy ismini verdiğini ve bebeğin bakımını 2 ailenin birlikte yaptığını söylemiştir” denildi. 

2 bayanın, bebeği evlat edinmesi üzere bir durumun kelam konusu olmadığı belirtilerek, “Ailenin 12 aylık öz bebeği hakkında ayrıntılı inceleme yapılacaktır. Bebeğin zihinsel, bilişsel ve fizikî gelişimi Bakanlığımız için aslolandır” açıklaması yapıldı.

 

KAYNAK: DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.