Eğitimci Nazmi Arıkan cinayeti: Kulüp lideri gözaltında

Fen Bilimleri Eğitim Kurumlarının kurucusu Nazmi Arıkan ile sürücüsünün, Çanakkale’nin Gelibolu ilçesindeki çiftlik konutunda bıçaklanarak öldürülmesiyle ilgili soruşturma kapsamında bir kuşkulu gözaltına alındı.

Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığınca cinayetlerle ilgili başlatılan soruşturma çerçevesinde jandarma grupları çalışmalarını sürdürüyor.

İl Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma Kabahat Araştırma Timince (JASAT) İstanbul’da yakalanan kuşkulu, Çanakkale’ye getirildi.

Özel okul ve kurs işletmecisi Tokatspor Kulübü Lideri Ufuk Akçekaya olduğu öğrenilen zanlının jandarmadaki süreçleri devam ediyor. Akçekaya’nın cinayetle nasıl bir teması olduğu şimdi netleşmedi.

Nazmi Arıkan ve sürücüsü Şerif Eker’in cenazeleri ise Gelibolu Şehit Koray Onay Devlet Hastanesi’nden alınıp Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi morguna götürüldü.

Cenazelerin, otopsi süreçlerinin akabinde toprağa verilmek üzere yakınlarına teslim edileceği öğrenildi.

Hastaneye gelen Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, öldürülen Arıkan ve Eker’in yakınlarına taziyelerini iletti.

Gelibolu ilçesine bağlı Karainebeyli köyünde Arıkan’a ilişkin küçükbaş ve büyükbaş hayvan çiftliğinin çalışanları dün iş yerlerine geldiklerinde bir müddettir haber alamadıkları Nazmi Arıkan ve sürücüsü Şerif Eker’in cesetlerini bulmuştu. Arıkan ve Eker’in bıçaklanarak öldürüldükleri belirlenmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.