Davutoğlu: Mülakatı kaldıracağız

Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu, Kars’ta esnafı ziyaret ederek meselelerini dinledi. Bir vatandaşın 95 puan alan kızının atanamadığını anlattığı Davutoğlu, “Biz, bu mülakatı kaldıracağız biz. 95 alan direkt tayin olacak” dedi.

Partisinin Kağızman ilçe kongresine katılmak üzere Kars’a gelen Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu, Vilayet Lideri Yavuz Muharrir ve beraberindekilerle esnaf ziyaretlerinde bulunarak vatandaşların sıkıntılarını dinledi.

“KARS’TA HAYVANCILIK BİTTİ, BESİCİ İNEKLERİNİ KESTİRİYOR”

Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu’na yaşadıkları kahırları anlatan besiciler, Kars’ta hayvancılığın bittiğini söyledi. Yem fiyatlarının uçup gitiğini belirten besiciler, “Burada halkın hayvanlarına bir çuval yem alacak paraları kalmadı. İstanbul’da bir kilo kıyma 140-150 lira buarada durum daha da beter. Hayvan sayısı azaldı. Çiftçiler paraları kalmadığı için ineklerini kestirmek zorunda kaldılar. Ne süt, ne doğacak hayvan kaldı. Yeterlice berbata gidiyoruz” dedi.

“KIZIM POLİSLİĞE MÜRACAAT ETTİ, 95 PUAN ALDI, ATANAMADI”

Davutoğlu’na, polislik imtihanından 95 puan alan kızının atanamadığını söyleyen bir vatandaş ile ortasındaki geçen diyalog ise dikkat cazipti. Karslı bir vatandaş, Davutoğlu’na, “Benim bir kız çocuğum ile oğlum üniversiteyi bitirdi. Benim kızım, polis olmak için müracaat etti. 95 puan aldı lakin atanamadı” diye yakındı.

Davutoğlu’nun “95 puan aldı, giremedi. Nerede kızımız artık?” formundaki sorusuna çaresiz baba, “Köyde. Mülakatta, Erzincan’da 95 puan aldı. Benim büyük oğlum da edebiyat mezunu, şuan boşta. 30 yaşında lakin benden çok yaşlandı. Hiç kimse de kulak asmıyor” diyerek yanıtladı.

Gelecek Partisi Genel Lideri Davuoğlu, “Çünkü onların kendi yakınları giriyor oralara. İnşallah bu mülakatı kaldıracağız biz. 95 alan direkt tayin olacak” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.