Çağatay Akman’ın eski sevgilisi Öykü Uslu: O geceyi hatırlamak istemiyorum!

HÜSEYİN ALTUN/ MİLLİYET
Çağatay Akman, Temmuz 2021’de eski sevgilisi Öykü Uslu’nun Cihangir’deki evinin önüne gitmişti. Apartmanın önünde bir süre bekleyen Akman, kapının önüne oturarak, Öykü Uslu’ya seslenmişti. Uslu yaklaşık yarım saat kapısının önünde oturarak bağıran Akman’ın yanına inmişti. Apartmanın önünde ikili arasında tartışma çıkmıştı. Akman, Öykü Uslu ve yanında bulunan arkadaşına saldırmıştı. İhbar üzerine olay yerine polis ekibi sevk edilmişti. Polis ekipleri Çağatay Akman’ı ifadesi alınmak üzere Karaköy Polis Merkezi’ne götürmüştü. Geceyi karakolda geçiren Akman, sabah serbest bırakılmıştı.

Güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde, apartmanın önünde oturarak bekleyen Akman’ın yanına bir süre sonra Öykü Uslu’nun indiği, yaşanan tartışma sırasında Akman’ın Öykü Uslu ve arkadaşlarına saldırdığı ve polis ekiplerinin araya girdiği görülmüştü.

UZAKLAŞTIRMA İSTEDİ

Akman’ın serbest bırakılmasının ardından bugün Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na gelen Öykü Uslu, Aile Mahkemesi’ne başvurmuştu. Uslu, Akman hakkında uzaklaştırma kararı çıkarılmasını talep etmişti. Soruşturma savcısına da ifade veren Öykü Uslu adliye çıkışında avukatıyla birlikte gazetecilere açıklama yapmıştı. Çağatay Akman ile eski sevgili olduklarını ve uzun süredir görüşmediklerini söyleyen Uslu, “Evimin önüne geldi. Zilime basmasıyla başlayan tacizleri, hakaretleri.. Ben de polisi aradım” demişti.

“YARIM SAAT AŞAĞIDA BEKLİYOR”

Daha fazla konuşmak istemeyen Öykü Uslu’nun ardından söz alan avukatı Mehmet Gençoğlu, müvekkilinin arkadaşıyla otururken Çağatay Akman’ın eve geldiğini ve zile bastığını söyleyerek, “Müvekkilim delikten baktığında kimseyi göremediğinden kapıyı açmıyor. Çağatay bey yarım saat gibi bir süre aşağıda bekliyor. Müvekkilim Çağatay’ın gitmeyeceğini düşünüp aşağı iniyor. Gitmesini ve oradan uzaklaşmasını söylüyor. Kişi buna karşılık tehdit, hakaret ve fiziksel şiddetle karşılık veriyor” demişti.

“NİYETİNİ BİLEMİYORUZ”

Akman’ın müvekkilinin arkadaşına da saldırdığını söyleyen Gençoğlu, “Çağatay beyin verdiği ifadeye göre, oradan geçerken evi hatırlıyor. Müvekkilimin numarası da kendisinde olmadığı için zile basıyor. Kendi ifadesine göre görüşmek istiyor galiba. Çağatay beyin niyetini bilemiyoruz” demişti.

Uslu da basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Eski bir beraberlik uzun zamandır iletişim kurmuyorduk. Neden bu şekilde davrandığını bilmiyorum. Darp raporum var. Şikayetçiyim” demişti.

MAHKEME TALEBİ KABUL ETTİ

İstanbul 1. Aile Mahkemesi de 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun uyarınca talebi kısmen kabul etmişti. Mahkeme, kararında Çağatay Akman’ın “şiddet tehdidi, hakaret, aşağılama veya küçük düşürmeyi içeren söz ve davranışlarda bulunmamasına, mağdura ve bulunduğu konuta, okula ve iş yerine yaklaşmamasına, karşı tarafın, korunan kişileri iletişim araçlarıyla veya sair surette rahatsız etmemesine ve bu önleyici tedbir kararlarının 2 ay süre ile uygulanmasına” hükmetmişti.

KARARA UYMAZSA ZORLAMA HAPSİ VERİLECEK

Kararda, Akman’ın bu tedbir kararlarına uymaması halinde birinci ihlalde 3 günden 10 güne kadar, takip eden her ihlalde 15 günden az olmamak üzere 30 güne kadar zorlama hapsinin de uygulanacağı ihtar edilmişti. Şiddet veya şiddet uygulama tehlikesinin devam ederse re’sen veya talep üzerine tedbir süresi veya şeklinin değiştirilebileceği, aynen devamına karar verilebileceği de kararda yer almıştı.

“MAHKEME DEVAM EDİYOR”

Akman’ın sekiz ay önce Cihangir’de darp ettiği eski sevgilisi Öykü Uslu, önceki gün Cihangir’de bir mekanda görüntülendi. Oyuncu, “Sezon açıldı, tatil bitti, şimdi iş zamanı. Yakın zamanda yeni bir projede yer alacağım, çok heyecanlıyım setleri özledim” dedi.

Çağatay Akman’ın kendisini darp ettiği gece ile ilgili olarak Uslu, “O geceyi hatırlamak istemiyorum ve o konu hakkında konuşmak istemiyorum. Mahkeme devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.