Buket Aydın’dan Tamer Karadağlı İsyanı: ‘Getirildiği Görevle Alakasızmış Zannedebilirsiniz’

Devlet Tiyatroları Genel Müdürü olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atanan oyuncu Tamer Karadağlı’ya tepkiler yükselmişti. Birçok ünlü isim ve vatandaş bu atamayı eleştirirken gazeteci Buket Aydın Karadağlı’ya destek verdi ve tepki gösterenlere isyan etti.

Cumhurbaaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla birçok kuruma yeni isimler atanmıştı. Tiyatro ve sinema oyuncusu Tamer Karadağlı da Devlet Tiyatroları Genel Müdürü olmuştu.

Bu atama da tiyatro camiasını ve vatandaşları çok şaşırtmıştı. Beklenmedik bir isim olan Karadağlı’nın atanması tepkiyle karşılanmıştı.

Birçok eleştiri yapılan bu atamayla ilgili de Fatih Altaylı “Ben ise bu atamanın tam da bu dönemin ruhuna uygun olduğunu düşünüyorum. İktidar Karadağlı üzerinden bir ‘biat’ mesajı veriyor. ‘Biat et, rahat et. Makam mevkii kap, asla çok geç değildir’ diyor. Ben ise bu atamaya şükrediyorum” demişti.

Tüm bu eleştirilerin yanında Tamer Karadağlı’ya destek verenler de oldu. Buket Aydın da o isimlerden biri…

Buket Aydın, “Kimin nereye layık olduğuna ancak siz karar verirsiniz. Öyle tweetler yazmışlar #Tamerkaradagli yı tanımasanız sanki adam UFO araştırmacısıyken bu göreve getirilmiş hani getirildiği görevle o kadar alakasızmış zannedebilirsiniz.” sözleriyle Tamer Karadağlı’yı eleştirenlere tepki gösterdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx