Belediye lideri komut verdi, 92 araç buldozerle kağıt üzere ezildi

ABD’nin New York kentinde sokaklarda kullanımı yasak olan arazi araçları, buldozerle ezilerek kullanılamaz hale getirildi.

New York kentinde sokaklarda kullanımına müsaade verilmeyen ve el konulan arazi motosikletleri ile ATV’ler Brooklyn bölgesinde toplandı.

KAĞIT ÜZERE EZİLDİ

Sıraya dizilen 92 arazi aracı, New York Belediye Lideri Eric Adams’ın işaretiyle buldozerle ezildi. Belediye Lideri Adams araçların hurda yığınına dönüşmesinden evvel yaptığı açıklamada, “Her biri kentimizi bir daha asla terörize etmemeleri için bugün ezilecekler. Ezilerek metal yığınına dönüşecekler ve daha sonra geri dönüştürülecekler” tabirlerini kullandı. Adams, kentin güvenliğini tehlikeye atan araçları sokaklardan temizlemeye kararlı olduğunu vurguladı.

New York Polis Departmanından Komiser Keechant L. Sewell ise, “Kentte yaşayan ve bu tehlikelere katlanmak zorunda olanlar bize net bir biçimde şunu söylüyor, ‘Bu arazi araçlarını mahallerimizden çıkarın.’ New York Polis Departmanı bildirisi aldı ve biz de tam olarak bunu yapıyoruz” diye konuştu.

YASAL DEĞİL

Arazi araçlarının sokaklarda kullanımı yasal değil, fakat New York idaresi şoförlerden ve yayalardan çok sayıda şikayet alıyor. Kelam konusu araçların kaldırımlarda yarış ve tehlikeli hareketler yaptığı belirtiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.