Babacan’dan Erdoğan’a: Gücünüz yetmeyecek

DEVA Partisi’nin Gaziantep mitingiyle ilgili müsaade krizi sürüyor. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Erdoğan’a seslenen DEVA Partisi başkanı Babacan, “DEVA’yı durdurmaya gücünüz yetmeyecek” çıkışında bulundu.

DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan, geçtiğimiz günlerde düzenlediği basın toplantısında Gaziantep Valiliği tarafından Demokrasi Meydanı’nda miting yapılmasına evvel müsaade verildiğini, daha sonra da müsaadenin iptal edildiğini duyurmuştu. Yarın yapılması planlanan miting müsaadesi konusunda resmi geri dönüşlerin sağlanmaması üzerine, DEVA Partililer seslerini yükseltmeye başladı.

BABACAN’DAN ERDOĞAN’A: GÜCÜNÜZ YETMEYECEK

DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan, bugün bir toplumsal medya paylaşımında bulundu. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan’ı paylaşımında etiketleyen Babacan, “DEVA’yı durdurmaya gücünüz yetmeyecek” çıkışında bulundu.

Babacan, paylaştığı görüntüde ise miting afişlerinin sokaklara asılması ve vatandaşa dağıtılmasına dair imgelere yer verdi.

“O MİTİNGİ EN GÖRKEMLİ BİÇİMDE YAPACAĞIZ”

DEVA Partisi Gaziantep Vilayet Lideri Avukat Ertuğrul Kaya, sırtına miting alanıyla ilgili panoyu bağlayarak kentin çeşitli yerlerinde protesto yürüyüşü yapmıştı. Kaya, “21 Mayıs Cumartesi günü yapacağımız mitingimizle ilgili engellemeler maalesef devam ediyor. Kentimizin kıymetli noktalarına asmak için hazırladığımız bez afişler için verdiğimiz dilekçeye Gaziantep Büyükşehir Belediyesi yanıt vermiyor. DEVA Partisi her engelinizi tek tek aşarak 21 Mayıs’ta Gaziantep’te o mitingi Allah’ın müsaadesiyle en görkemli halde yapacaktır. Size bu mitingden geriye kalacak olan ise, iktidar gücünün size verdiği hırsla dişlerinizi sıkmak olacaktır” açıklamasında bulunmuştu.

MÜSAADE YETKİSİ VALİLİKTE

Argümanlarla ilgili olarak görüşlerini bildiren Gaziantep Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, afiş asma yetkisi konusunda karar makamının valilik olduğunu belirterek, “Valilik’ten bu bahiste bize bir müsaade bildirimi gelmedi. Geldiği takdirde, belediyemizin yetki ve sorumluluğu olan yerlerde afişlerin asılması konusunda gerekli kolaylık gösterilecektir. Tez edildiği üzere belediyemizin bir engelleme durumu kelam konusu değildir” demişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.