Arkadaşlarıyla kliniği basıp darbetmişlerdi: Veterinerler iş bırakıyor!

Ankara’da A.K. adlı kadın, enfeksiyon tedavisi gören kedisi ölünce 4 arkadaşı ile kliniği basıp, veteriner hekim Ceren Eroğlu’nu tokatlayarak, darbetti, eşyaları dağıttı. Olay, güvenlik kamerasına yansırken, A.K., ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Ankara Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Ahmet Baydın, A.K. tarafından darbedilen veteriner Ceren Eroğlu’nu ziyaret ederek, geçmiş olsun dileğinde bulundu.

“ŞİDDETE ‘HAYIR’ DEMEK İÇİN KAPALIYIZ”

Baydın, Türk Veteriner Hekimler Birliği ve diğer 56 odamızın da desteğiyle 6 Ağustos’ta 1 gün iş bırakma eylemi yapacaklarını da söyleyerek, “Sadece acil gelen hastalara müdahale edeceğiz. Onun dışında 1 gün ‘şiddete hayır’ demek için kapalıyız” diye konuştu.

“KADINA ŞİDDET KAPSAMINDA DEĞERLENDİRİLMELİ”

Ceren Eroğlu da sosyal medyada ‘hekim haketmiştir’, ‘kedi ihmal sonucu ölmüştür’ gibi yorumlar gördüğünü söyleyerek, “Ben bu işi 10 yıldır yapıyorum. Beni tanıyan herkes hayvanlara ne kadar düşkün olduğumu bilir. Bugüne kadar sahipli sahipsiz bütün hayvanlar için elimden ne geliyorsa yaptım. Bu konuda da bizimle alakalı bir ihmal bulunmadığı gibi hasta sahibinin ciddi yetiştirme hataları mevcuttur. Tedavi ne kadar olumsuz sonuçlanırsa sonuçlansın karşılığının şiddet olması kabul edilebilir bir durum değil. Diğer meslektaşlarımın benzer olaylar yaşamaması için elimizden geleni yapacağız. Son olarak da burada orantısız bir şiddet var. Bunun kadına şiddet kapsamında değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Adaletin sağlanması için mücadele etmeye devam edeceğiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx