Amerika’dan Ulusal Kadro’ya vize ayıbı! CHP’li Nuhut: Diplomatik skandal

ABD’de 7-17 Temmuz 2022 tarihleri ortasında yapılacak Dünya Oyunları’na (World Games) katılacak ulusal atletlerimize ABD tarafından vize verilmedi. 

Yüzme, jimnastik, karete ve bocce üzere branşlarda birçok atlet vize randevusu alamadığı için aylarca hazırlandıkları yarışlara katılamadı. Aylar öncesinden müracaat yapan birtakım atletlere 2023’e vize randevusu verildi. Lakin sırf üç sportmen daha evvel alınmış vizeleriyle yarışa katılabildi.

“TÜRKİYE’NİN PRESTİJİ AMERİKA TARAFINDAN BU TÜRLÜ GÖRÜLÜYOR”

CHP Genel Lider Başdanışmanı ve Spor Şurası Lideri Kenan Nuhut, “Bir yıl sonra randevu verdikleri atletler var. Bu ‘Size vize vermiyoruz’ demek. Dışişleri Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı devreye girmesine karşın sonuç alamıyorlar. Bakanlığın yerinde olsam ‘Sporcuma vize vermiyorsan o üç sporcuyu da oraya göndermem’ derim. Biz olayın bu tarafındayız. Türkiye’nin prestiji ne yazık ki Amerika tarafından bu türlü görülüyor. Katılmıyoruz diyerek protesto edin. Siyasetçiler Amerika ile bağlantılarımızın çok yeterli olduğunu söylüyor. Nasıl uygun? Sizin sporcunuza vize vermiyorlar” diyerek karara reaksiyon gösterdi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.