Acun Ilıcalı: Kendimi Fenerbahçe’ye borçlu hissediyorum

Televizyon programcısı ve İngiltere Championship (İngiltere 2’nci ligi) ekiplerinden Hull City’nin sahibi Acun Ilıcalı, Fenerbahçe’nin yeni dönem öncesi gerçekleştirilen 2022-2023 dönemi forma lansmanında açıklamalarda bulundu. Ilıcalı, “Küçüklüğümde keyifli olduğum birçok olayın gerisinde Fenerbahçe galibiyetleri var. Borçlu hissediyorum kendimi” dedi.

Fenerbahçe’yi elinden geldiğinde destekleyeceğini belirten Ilıcalı, “Fenerbahçe topluluğu bence kalitesini, gücünü, sıkıntı günleri yaşarken kenetlenmesiyle her vakit göstermiştir. Fenerbahçeli olduğum için çok memnunum. Dünyada, az kenetlenmeler görülmüştür bu kadar akın karşısında. Bu açıdan Fenerbahçeli olduğum için gurur duyuyorum. Her vakit söylüyorum, küçüklüğümde keyifli olduğum birçok olayın ardında Fenerbahçe galibiyetleri var. Borçlu hissediyorum kendimi, beni bu kadar keyifli eden bir kadrosu ve bir camiayı elimden geldiğinde destekleyeceğim” tabirlerini kullandı.

‘SON VAKİTLERİN EN GÜÇLÜ GRUPLARINDAN BİRİSİYİZ’

Fenerbahçe’den bu dönem ile ilgili beklentileri sorulan Ilıcalı, “Sezon maçları heyecanlı ve hoş olur. Herkes dört gözle maçları bekler. Lakin şampiyonluğa oynayan 5-6 ekip var. Biri keyifli oluyor, öbürleri üzülüyor. Maalesef durum bu. Futbolun o açıdan biraz o badiresi var. Futbolda maalesef bir koltuk var, biri o koltuğa oturacak. Fakat bu yılki grup ve teknik yönetici, son vakitlerin en güçlü takımlarından birisiyiz. Teknik yöneticimize güveniyoruz, bir dünya markası. Bu yılki hocamız bize ümit verdi” diye konuştu.

Hull City başkanlığı için de konuşan Acun Ilıcalı, “Bu işler çok güç, Ali Lideri daha güzel anlıyorum. Bütün sorumluluğun sende olması, bütün topluluğun gözlerinin sende olması kıymetli bir sorumluluk. Birçok parametre var, onları çözmemiz lazım. O yüzden ben hem Fenerbahçe’nin hem de Türkiye’nin yurt dışında Türkiye’nin temsilcisi olmak istiyorum. Başarılı olmak için elimden geleni yapacağım” dedi.

Fenerbahçe, yeni dönem hazırlık maçları kapsamında Hull City ile karşı karşıya gelmişti. (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.